• امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023

اطلاعیه ها

گروسی: نگرانم! منابع غربی به شرق‌الأوسط گفته‌اند که غرب به ایران در مذاکرات هدیه‌ای ارزشمند داده است که تهران تاکنون آن را نپذیرفته است و این پیشنهاد نهایی بوده است! وکیل «مصطفی تاجزاده»: اطلاعی از عناوین اتهامی موکلم ندارم/ می‌گویند در حال حاضر نیازی به حضور وکیل نیست/ پرونده را ندیده‌ام مخابره اخبار ضد و نقیض از قطر توسط خبرگزاری‌های رسمی، مذاکرات دوحه شکست خورده یا نه؟! قطر میزبان مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در مورد احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ خواهد بود ایران و اتحادیه اروپا می گویند مذاکرات هسته‌ای در روزهای آینده از سر گرفته خواهد شد حسینی معاون پارلمانی رئیسی: دولت نمی‌تواند پاسخگوی همه مشکلات باشد، انتظارات جامعه خیلی بالاست یک فعال اصولگرا: معترضین به دستمزدها در تجمعات دو دسته‌اند؛ یک عده خائنین، مامورین دشمن و اصلاح‌طلبان افراطی هستند که بنا دارند مملکت را به آشوب بکشانند؛ دسته دوم هم کسانی هستند که متوجه شرایط کشور نیستند و فقط مشکلات خود را می‌بینند

2

نماینده مجلس: در توافقنامه جدید میان ایران و روسیه، توافقات گذشته تمدید می‌شود/ دولت گذشته روس ها را از ما نا امید کرد

  • کد خبر : 5352
  • 30 ژانویه 2022 - 12:32
نماینده مجلس: در توافقنامه جدید میان ایران و روسیه، توافقات گذشته تمدید می‌شود/ دولت گذشته روس ها را از ما نا امید کرد

به گزارش پایگاه خبری مبین۲۴ به نقل از دیده‌بان ایران، ابوالفضل ابوترابی عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب گفت: در جلسه پوتین و رییسی مقدمه شکل گیری پول واحد برای مبادلات ارزی مورد برررسی قرار گرفت تا کشورهای اوراسیا و کشورهای عضو شانگ‌های پول مبادله‌ای دو جانبه و چند جانبه واحد داشته باشند. این اقدام ضربه […]

به گزارش پایگاه خبری مبین۲۴ به نقل از دیده‌بان ایران، ابوالفضل ابوترابی عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب گفت: در جلسه پوتین و رییسی مقدمه شکل گیری پول واحد برای مبادلات ارزی مورد برررسی قرار گرفت تا کشورهای اوراسیا و کشورهای عضو شانگ‌های پول مبادله‌ای دو جانبه و چند جانبه واحد داشته باشند. این اقدام ضربه کاری به دلار است.

این نماینده مجلس انقلابی گفت: در جلسه پوتین و رییسی مقدمه شکل گیری پول واحد برای مبادلات ارزی مورد برررسی قرار گرفت تا کشورهای اوراسیا و کشورهای عضو شانگ‌های پول مبادله‌ای دو جانبه و چند جانبه واحد داشته باشند. این اقدام  ضربه کاری به دلار است.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه توافق  ایران و روسیه موضوع جدیدی نیست، به ایرنا گفت: حدود ۲۰ سال پیش دو توافقنامه پنج‌ساله و ۲۰ ساله میان ایران و روسیه منعقد شد، در دولت روحانی نیز توافقی میان ایران و روسیه وجود داشت، اما متاسفانه علیرغم  استقبال و همکاری روسیه، دولت اعتدال این قرارداد را عملیاتی نکرد و روس‌ها از ایران ناامید شدند.

در توافقنامه جدید ایران و روسیه بخش عمده‌ای از توافقات گذشته تمدید می‌شود

نماینده مردم نجف آباد در مجلس در تشریح توافقنامه ایران و روسیه افزود: در توافقنامه جدید قسمت عمده‌ای از توافقات گذشته تمدید می‌شود. یکبار موعد قانونی ایران برای اجرای توافقنامه مشترک با روسیه به اتمام رسید  اما دوباره تمدید شد. علیرغم اینکه روسیه چند بار برای اجرای این توافقنامه اظهار تمایل کرد اما دولت روحانی اقدام اساسی در این راستا انجام نداد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی با بیان اینکه قویترین‌ شرکت‌های گازی دنیا در روسیه قرار دارند واین کشور بیشترین ذخایر گاز دنیا را در اختیار دارد، عنوان کرد: توافقات بسیار خوبی بین ایران و روسیه در زمینه انتقال گاز منعقد شده است در صورت اجرای این قراردادها ایران تبدیل به هاب سواپ گاز می‌شود.

 انتقال گاز روسیه از مسیر ایران، کشور ما را تبدیل به سواپ و هاب گازی در منطقه می‌کند

وی ادامه داد: روس‌ها تکنولوژی بسیار خوبی در استخراج گاز و تقویت میادین نفتی دارند، انتقال گاز روسیه از مسیر ایران، کشور ما را تبدیل به سواپ و هاب گازی در منطقه می‌کند، در این خط انتقال گاز، گاز روسیه از مسیر ایران به سمت اروپا و اقلیم کردستان عراق می‌رود و در این میان گاز یا هزینه انتقال گاز هم نصیب ایران می‌شود. در حال حاضر انتقال گاز از مسیر ایران به ترکمنستان، قزاقستان نیز انجام می شود.

ابوترابی‌ درباره توسعه میادین گازی کشور گفت: توسعه میادین گازی ایران هم بخشی از این توافقات است.

وی بیان کرد: روسیه و کشورهای اورآسیا که شامل  قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان کشورهای بسیار پهناوری هستند که ظرفیت خوبی در تولید گندم دارند ، روسیه یکی از بزرگترین صادرکنندگان گندم دنیا است بنابراین می‌توانیم از این کشور گندم وارد کنیم.

ابوترابی با اشاره به بحران سیمان در روسیه اظهار کرد: ایران از بزرگترین تولید کنندگان سیمان منطقه است لذا می توانیم به این کشور سیمان صادر کنیم.

 بازار فرآورده‌های دام، طیور، خوراکی و کشاورزی،روسیه در اختیار ایران قرار خواهد گرفت

عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به ایجاد مشکلاتی در حوزه صادرات فلفل دلمه‌ای به روسیه گفت: در حوزه انتخابیه من سه‌هزار اشتغال مستقیم گلخانه‌ای وجود دارد که همه این محصولات گلخانه‌ای به روسیه صادر می‌شود. اشتغال غیرمستقیم ۹ هزار نفر در گلخانه‌های حوزه‌های انتخابیه بنده وابسته به صادرات فلفل‌دلمه به روسیه است  که باید توسعه یابد. سال گذشته ۱۳هزار تن لبنیات و خامه از استان اصفهان به روسیه صادر شد.

ابوترابی عنوان کرد: در قالب این توافقنامه می‌توانیم بخش قابل توجهی از بازار فرآورده‌های دام، طیور، خوراکی و کشاورزی،روسیه را در اختیار بگیریم.

واردات آب شیرین از روسیه 

وی با بیان اینکه نیازمند واردات آب شیرین از کشورهای اورآسیا هستیم، گفت: بانتقال آب شیرین از خلیج فارس به استان خراسان مسیر بسیار طولانی دارد و به محیط زیست نیز آسیب می ‌رساند به جا این اقدام، می توانیم توافقنامه بلندمدتی برای سواپ و خرید آب شیرین با روسیه ببندیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای خصوصا در معاهده ارزی دوجانبه و چندجانبه با روسیه وجود دارد که مقدمات آن هم شروع شده است. انتظار داریم کشورهای عضو شانگهای به سمت مبادلات با  پول واحد رفته و حداقل ۲۰ درصد صادرات و واردات خود را با پول واحد انجام دهند.

رایزنی پوتین و رئیسی برای وارد کردن ضربه کاری به دلار 

وی بیان کرد: کشورهای عضو پیمان شانگهای باید پول واحدی را مانند کشورهای اروپایی طراحی کنند، این اقدام بزرگترین ضربه‌ به حاکمیت دلار خواهد بود. این کار شدنی است و وزارت امور خارجه و وزارت اقتصاد و دارایی باید روی این ظرفیت کار کنند.

این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد: مقدمه این موضوع در جلسه پوتین و آیت‌الله رییسی مورد برررسی قرار گرفت تا کشورهای اوراسیا و کشورهای عضو شانگ‌های پول مبادله‌ای دو جانبه و چند جانبه واحد برای مبادلات ارزی داشته باشند. این اقدام  ضربه کاری به دلار است.

لینک کوتاه : https://mobin24.ir/?p=5352

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.