• امروز : سه شنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
4

آخرین تحولات اوکراین: کشته شدن ۲ سرباز اوکراینی و برگزاری رزمایش روسیه تحت نظر پوتین

  • کد خبر : 5926
  • 19 فوریه 2022 - 19:39
آخرین تحولات اوکراین: کشته شدن ۲ سرباز اوکراینی و برگزاری رزمایش روسیه تحت نظر پوتین

به گزارش پایگاه خبری مبین۲۴ به نقل از یورونیوز، همزمان با تشدید درگیری‌ها بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در شرق این کشور نگرانی‌ها از احتمال رویارویی نظامی بین روسیه و اوکراین افزایش یافته است. در حالی که ارتش اوکراین از کشته شدن دو سرباز این کشور در مناطق شرقی خبر داده جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا […]

به گزارش پایگاه خبری مبین۲۴ به نقل از یورونیوز، همزمان با تشدید درگیری‌ها بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در شرق این کشور نگرانی‌ها از احتمال رویارویی نظامی بین روسیه و اوکراین افزایش یافته است.

در حالی که ارتش اوکراین از کشته شدن دو سرباز این کشور در مناطق شرقی خبر داده جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته که متقاعد شده که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تصمیم به حمله به اوکراین گرفته است.

از سوی دیگر خبرگزاری تاس گزارش داده است که یک خمپاره سحرگاه روز شنبه به داخل خاک روسیه اصابت کرد. استاندار روستوف در روسیه به دنبال موج ورود پناهجویان در این استان همجوار با اوکراین وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

همزمان با این تحولات رهبران جدایی‌طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین فرمان «بسیج عمومی» صادر کردند.

در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و تحولات مرتبط با رویارویی بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین در روز شنبه را دنبال کنید.

 

ارتش اوکراین از کشته شدن دومین سرباز طی چند ساعت اخیر خبر داد

ارتش اوکراین روز شنبه اعلام کرد که یک سرباز دیگر این کشور نیز طی ساعات گذشته در درگیری‌ها در شرق این کشور کشته شد. به این ترتیب تاکنون دو سرباز اوکراینی در روز شنبه جان خود را از دست داده‌اند.

فرانسه به اتباعش توصیه کرد که خاک اوکراین را ترک کنند

وزارت خارجه فرانسه روز شنبه به اتباع این کشور توصیه کرد که از اوکراین خارج شوند.

زلنسکی: اوکراین سپر اروپا در برابر روسیه است

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است روز شنبه در این نشست گفت کشورش «سپر اروپا» در برابر روسیه شده است.

رئیس‌جمهوری اوکراین همچنین از کشورهای غربی خواست تا به سیاست «مماشات» با روسیه پایان دهند.

ولودیمیر زلنسکی در ادامه خواستار تعیین جدول زمانی «واضح» برای پیوستن کشورش به ناتو شد.

رئیس‌جمهوری اوکراین همچنین پیشنهاد برگزاری نشستی با حضور او و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را مطرح کرد.

انفجار چند خمپاره در نزدیکی وزیر کشور اوکراین هنگام بازدید از جبهه‌ها

خبرگزاری فرانسه اندکی پس از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت اروپای مرکزی (۱۸ به وقت تهران) گزارش داد که چند خمپاره در نزدیکی وزیر کشور اوکراین که در حال بازدید از جبهه‌های نبرد در شرق این کشور بود منفجر شد.

بنا به همین گزارش بر اثر انفجار این خمپاره‌ها به کسی آسیبی نرسید.

آسوشیتدپرس گزارش داد که شماری از مقامات ارشد ارتش اوکراین پس از آنکه هدف گلوله‌باران قرار گرفتند به پناهگاه منتقل شدند.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه: هدف از رزمایش‌ها تعلیم نیروهای تهاجم راهبردی است

والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه روز شنبه گفت: «هدف از رزمایش‌ها تعلیم نیروهای تهاجم راهبردی برای تحمیل شکست حتمی به دشمن است.»

او این سخنان را در کنفرانسی ویدئویی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بیان کرد. الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس و متحد نزدیک مسکو نیز در کنار ولادیمیر پوتین بر رزمایش روز شنبه نظارت داشت.

بنا به اعلام کاخ کرملین اهداف از قبل پیش‌بینی‌شده در این رزمایش «کاملا» محقق شد. در بیانیه کرملین آمده است همه موشک‌های شلیک‌شده در این رزمایش به اهداف تعیین‌شده اصابت کردند.

ارتش روسیه در جریان رزمایش روز شنبه موشک‌های بالستیک، کروز و «مافوق صوت» شلیک کرد.

لوفتهانزا از روز دوشنبه پروازهایش به مقصد کی‌یف را به حالت تعلیق در می‌آورد

شرکت هواپیمایی «لوفتهانزا» در آلمان اعلام کرد که پروازهایش به مقصد کی‌یف و اودسا را از روز دوشنبه به حالت تعلیق در می‌آورد.

این تصمیم به دنبال افزایش تنش‌ها در شرق اوکراین و نگرانی‌ها از احتمال رویارویی نظامی بین روسیه و اوکراین اتخاذ شد. وزارت خارجه آلمان روز شنبه از اتباع این کشور خواست تا خاک اوکراین را ترک کنند.

آلمان خواستار پرهیز از گمانه‌زنی درباره تصمیم‌های روسیه شد

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان روز شنبه در سخنانی متفاوت از مقامات آمریکایی خواستار پرهیز از گمانه‌زنی درباره تصمیم مقامات روسیه برای حمله به اوکراین شد.

وزیر خارجه آلمان گفت: «در شرایط بحرانی بدترین چیز گمانه‌زنی یا تلاش برای حدس زدن است.»

وی افزود که اکنون «در نظر گرفتن وضعیت میدانی» مهمتر از اقداماتی مانند گمانه‌زنی درباره نیت طرف مقابل است.

سخنان آنالنا بربوک به طور ملموسی متفاوت از سخنان مقامات دولت آمریکا است که از حمله روسیه به اوکراین طی روزهای آینده سخن می‌گویند.

در تحولی دیگر وزارت خارجه آلمان از اتباع این کشور خواست تا خاک اوکراین را ترک کنند.

نخست‌وزیر بریتانیا: حمله روسیه به اوکراین ضربه‌ای خواهد بود که پژواک آن در سراسر آن به گوش خواهد رسید

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا روز شنبه هشدار داد که حمله احتمالی روسیه به اوکراین ضربه‌ای خواهد بود که «پژواک آن در سراسر جهان» شنیده خواهد شد.

نخست‌وزیر بریتانیا همچنین خواستار «اتحاد» کشورهای عضو ناتو در برابر خطر حمله روسیه به اوکراین شد.

وزیر خارجه اوکراین: برای همه سناریوهای ممکن آماده می‌شویم

وزیر خارجه اوکراین روز شنبه همزمان با تبادل آتش در شرق این کشور بین جدایی‌طلبان هوادار روسیه و ارتش اوکراین گفت که کی‌یف خود را برای همه «سناریوهای ممکن» آماده می‌کند.

پکن: نگرانی‌های روسیه باید محترم شمرده شود

وانگ یی، وزیر خارجه چین روز شنبه گفت که نگرانی‌های روسیه درباره اوکراین باید مانند دگر بازیگران این بحران محترم شمرده شود.

وزیر خارجه چین اظهار داشت: «همه طرف‌ها حق دارند نگرانی‌هایشان را ابراز کنند و نگرانی‌های منطقی روسیه باید محترم شمرده شده و در نظر گرفته شود.»

کامالا هریس: واکنش ما در صورت حمله روسیه به اوکراین به تحریم اقتصادی خلاصه نمی‌شود

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که واکنش آمریکا در صورت حمله روسیه به اوکراین به تحریم اقتصادی خلاصه نخواهد شد.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرد که روسیه در صورت حمله با اوکراین علاوه بر تحریم‌های اقتصادی «شدید و سریع» با تقویت نیروهای ناتو در شرق اروپا نیز روبرو خواهد شد.

کامالا هریس گفت: «ما به تدابیر اقتصادی اکتفا نخواهیم کرد بلکه متحدانمان در ناتو را نیز در جبهه شرق تقویت خواهیم کرد.»

وی افزود که ادعای روسیه مبنی بر عقب‌نشینی نیروهایش از مرز با اوکراین با «واقعیت همخوانی ندارد.»

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: «نیروهای ما برای نبرد به اوکراین اعزام نخواهند شد اما از هر سانتی‌متر از سرزمین‌های ناتو دفاع خواهند کرد.»

وزیر دفاع آمریکا: نیروهای روسیه خود را برای حمله به اوکراین آماده می‌کنند

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده روز شنبه گفت که نیروهای نظامی روسیه خود را برای حمله به اوکراین آماده می‌کنند.

وی افزود که نظامیان روسیه خود را در مواضع مناسب قرار می‌دهند تا امکان انجام حمله را داشته باشند. لوید آستین با اشاره به سابقه نظامی خود اظهار داشت: «از آنجا که خودم هم این کار را انجام داده‌ام می‌توانم به شما بگویم که این همان کاری است که برای انجام حمله صورت می‌گیرد.»

وزیر دفاع ایالات متحده که از فرماندهان سابق ارتش آمریکا است در طرح‌ریزی برای حمله کشورش به عراق در سال ۲۰۰۳ نقش داشت.

رزمایش راهبردی روسیه با پرتاب موشک بالستیک و تحت نظارت پوتین آغاز شد

خبرگزاری‌های روسیه روز شنبه گزارش دادند که رزمایش راهبردی این کشور تحت نظارت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با پرتاب موشک‌های بالستیک آغاز شد.

وزارت دفاع روسیه پیش از این اعلام کرده بود که نیروهای راهبردی هسته‌ای هم در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

رسانه‌های روسیه به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش دادند که ولادیمیر پوتین به همراه الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی و متحد نزدیک خود بر این رزمایش نظارت می‌کند.

بنا به اعلام کاخ کرملین علاوه بر موشک بالستیک در این رزمایش موشک‌های کروز هم شلیک شد.

شولتس: ادعاهای پوتین مبنی بر نسل‌کشی در شرق اوکراین مسخره است

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز شنبه گفت که ادعاهای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه مبنی بر «نسل‌کشی» علیه غیرنظامیان در مناطق شرق اوکراین «مسخره» است.

صدراعظم آلمان اخیرا ضمن سفر به مسکو در کاخ کرملین با رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کرد.

اولاف شولتس اظهار داشت: «او مدعی است که در منطقه دنباس نوعی نسل‌کشی در جریان است. برای اینکه خیلی شفاف بخواهم حرف بزنم باید بگویم که این حرف حقیقتا مسخره است اما این روایت او [پوتین] از رویدادها است.»

هشدار دبیرکل ناتو به روسیه: با سیاست «حضور کمتر» ناتو در مرزهایتان «حضور بیشتر» آن را رقم می‌زنید

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو روز شنبه ضمن تاکید بر تعهد «خلل ناپذیر» اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی برای حمایت از یکدیگر به روسیه هشدار داد که اگر به دنبال «کاهش حضور ناتو» در مرزهایش باشد در نهایت با «افزایش حضور ناتو» روبرو خواهد شد.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می‌گفت اظهار داشت: «مسکو تلاش می‌کند تا تاریخ را به عقب برگرداند و منطقه نفوذ خودش را ایجاد کند.»

وی افزود: «ما همگی متحدانی در ناتو هستیم. یکپارچه هستیم و همواره هرآنچه را که برای حفاظت و دفاع متقابل از یکدیگر لازم باشد انجام خواهیم داد.»

استان روستوف در روسیه در برابر موج پناهجویان وضعیت اضطراری اعلام کرد

مقامات روسیه روز شنبه در استان روستوف که با اوکراین هم‌مرز است به دلیل موج ورود پناهجویان از اوکراین وضعیت اضطراری اعلام کردند.

استاندار روستوف گفت که با توجه به افزایش شمار افرادی که وارد خاک روسیه می‌شوند در این استان وضعیت اضطراری اعلام می‌کند. جدایی‌طلبان در شرق اوکراین دستور تخلیه غیرنظامیان را صادر کرده‌اند.

رهبران جدایی‌طلبان در دونتسک و لوهانسک روز جمعه گفته بودند که غیرنظامیان از جمله زنان، کودکان و افراد سالمند را به داخل خاک روسیه منتقل خواهند کرد. آنها دولت مرکزی اوکراین را به تدارک حمله به دونتسک و لوهانسک متهم می‌کنند.

فن درلاین: حمله به اوکراین می‌تواند آینده‌ مرفه را از روسیه بگیرد

اورزولا فن درلاین، رئیس‌ کمیسیون اتحادیه اروپا روز شنبه گفت که هزینه حمله به اوکراین برای روسیه می‌تواند از دست دادن «آینده‌ای مرفه» باشد.

وی همچنین مسکو را متهم کرد که به دنبال «بازنویسی مقررات نظم بین‌الملل» است. رئیس‌ کمیسیون اتحادیه اروپا که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می‌گفت درباره حمله احتمالی روسیه به اوکراین گفت: «نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین چیزی محقق شود. با تلاشی آشکار برای بازنویسی نظم بین‌الملل روبرو هستیم.»

اورزولا فن درلاین همچنین روسیه و چین را متهم کرد که «اتحادی» برای تحمیل «قانون سلطه قویترها» در سطح جهان است.

خبرگزاری تاس: خمپاره‌‌ای به داخل خاک روسیه اصابت کرد

خبرگزاری روسی تاس روز شنبه به نقل از منبعی امنیتی گزارش داد که یک خمپاره به منطقه‌ای در عمق یک کیلومتری خاک روسیه اصابت کرد.

بنا به همین گزارش این خمپاره ساعت چهار صبح به وقت مسکو در منطقه‌ای در استان روستوف منفجر شد.

اوکراین: یک سرباز در شرق کشور کشته شد

ارتش اوکراین روز شنبه اعلام کرد که یک سرباز این کشور در مناطق جدایی‌طلب شرقی کشته شد.

فرمانده ارتش اوکراین در شرق این کشور گفت: «به دنبال گلوله‌باران‌ها یک سرباز به شکل مرگباری بر اثر انفجار خمپاره زخمی شد و جان باخت.»

رویترز: صدای چند انفجار در شمال دونتسک شنیده شد

خبرگزاری رویترز حدود ساعت ۹:۳۰ به وقت اروپای مرکزی (۱۲ ظهر به وقت تهران) از شنیده شدن صدای چند انفجار در شمال شهر دونتسک در شرق اوکراین خبر داد.

شهر دونتسک تحت کنترل جدایی‌طلبان هوادار روسیه است.

رهبر جدایی‌طلبان لوهانسک هم «بسیج عمومی» اعلام کرد

لئونید پاسچنیک، رهبر جدایی‌طلبان لوهانسک در شرق اوکراین روز شنبه در این منطقه «بسیج عمومی» اعلام کرد.

این خبر تنها ساعاتی پس از اتخاذ تصمیم مشابه از سوی رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک منتشر می‌شود.

در فرمانی که به امضای لئونید پاسچنیک رسیده آمده است: «در سرزمین جمهوری خلق لوهانسک بسیج عمومی اعلام می‌کنم.»

سفر زلنسکی به مونیخ انجام می‌شود

دفتر رئیس‌جمهوری اوکراین روز شنبه اعلام کرد که سفر ولودیمیر زلنسکی به آلمان برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ انجام خواهد شد.

در بیانیه ریاست‌جمهوری اوکراین اشاره‌ای به سخنان جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا که به نظر می‌رسید خروج ولودیمیر زلنسکی از اوکراین در شرایط فعلی را مناسب نمی‌داند نشده است.

دفتر رئیس‌جمهوری اوکراین تاکید کرده که شرایط در شرق این کشور «کاملا تحت کنترل» است. این در حالی است که ارتش اوکراین از کشته شدن یک سرباز در شرق این کشور خبر داده است.

ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند

ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان هوادار روسیه در شرق این کشور روز شنبه یکدیگر را به نقض جدی آتش‌بس متهم کردند.

دور جدید درگیری‌ها بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در شرق این کشور در حالی صورت می‌گیرد که نگرانی‌ها از احتمال حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است.

ارتش اوکراین اعلام کرد که تا ساعت هفت صبح روز شنبه به وقت محلی ۶۶ مورد تبادل آتش در شرق این کشور روی داده است. این رقم به شکل قابل توجهی نسبت به روزهای قبل افزایش یافته است.

از سوی دیگر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک وضعیت را «بحرانی» توصیف کرده‌اند.

رهبر جدایی‌طلبان دونتسک «بسیج عمومی» اعلام کرد

دنیس پوشیلین، رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک روز شنبه در این جمهوری خودخوانده «بسیج عمومی» اعلام کرد.

وی در این پیام ویدئویی که همزمان با افزایش تنش‌ها بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین منتشر شد از نیروهای ذخیره هوادار روسیه در دونتسک خواست تا خود را به دفاتر وظیفه عمومی و مراکز نظامی معرفی کنند.

رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک افزود که فرمان «بسیج عمومی» را امضاء کرده است.

ماکرون با پوتین گفتگو می‌کند

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه قرار است روز شنبه با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود گفتگو کند.

او سپس در نظر دارد روز یکشنبه با ولادیمیر پوتین تلفنی مذاکره کند. پاریس اعلام کرده است که این گفتگوها برای «جلوگیری از وقوع بدترین سناریو» انجام خواهد شد.

کاخ کرملین نیز روز شنبه تائید کرد که ولادیمیر پوتین روز یکشنبه با رئیس‌‌جمهوری فرانسه تلفنی گفتگو خواهد کرد.

 

 

لینک کوتاه : https://mobin24.ir/?p=5926

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.