• امروز : دوشنبه - ۲۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 10 June - 2024
7

احمد خاتمی: من از زبان شما مردم از حضور میدانی مسئولان صمیمانه تشکر می‌کنم

  • کد خبر : 2279
  • 05 نوامبر 2021 - 15:58
احمد خاتمی: من از زبان شما مردم از حضور میدانی مسئولان صمیمانه تشکر می‌کنم

به گزارش پایگاه خبری مبین۲۴، سیّد احمد خاتمی، امام جمعه موقّت تهران در خطبه‌های نمازجمعه امروز (۱۴ آبان) تهران با اشاره به آیه «تعاونوا علی البرّ و التّقوی» یکی از مصادیق «برّ» را تقویت نظام دینی دانست و گفت: امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید کسی که ولایت والی عدل را تقویت کند و کمک کند تا بتواند […]

به گزارش پایگاه خبری مبین۲۴، سیّد احمد خاتمی، امام جمعه موقّت تهران در خطبه‌های نمازجمعه امروز (۱۴ آبان) تهران با اشاره به آیه «تعاونوا علی البرّ و التّقوی» یکی از مصادیق «برّ» را تقویت نظام دینی دانست و گفت: امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید کسی که ولایت والی عدل را تقویت کند و کمک کند تا بتواند کشور را اداره کند در حققت در گسترش اطاعت از خداوند کوشیده است.

وی یکی دیگر از مصادیق «برّ» را، کمک به مسئولان در ایجاد امنیت دانست و گفت: امنیت از نان شب هم واجب‌تر است و قرآن می‌فرماید اولین زیرساخت جامعه اسلامی امنیت است.

خاتمی افزود: کاری که مردم ایران در دهه ۶۰ انجام دادند و داعشی‌های وطنی یعنی سازمان جهنمی منافقین را به دستگاه‌های امنیتی معرفی کردند مصداق «برّ» است.

خطیب جمعه تهران، تضعیف نظام اسلامی را یکی از مصادیق «تعاون علی‌الاثم» دانست و گفت: دومین مصداق «اثم»، پخش شایعات است که در فضای مجازی برخی به آن دامن می‌دهند؛ هر دروغی را منتشر می‌کنند و کسی هم نیست جلویشان را بگیرد.

خاتمی تصریح کرد: پخش شایعات افرادی که شایعه می‌سازند حرام است. کسی که این شایعات را پخش کند نه‌تنها معاونت در «اثم» کرده بلکه در حکم دروغگو است.

وی، چراغ سبز نشان دادن به دشمن، امیدوار کردن آن‌ها و همکاری رسانه‌ای با دشمنان را از مصادیق اثم عنوان کرد.

خاتمی در خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: پرونده آمریکا در ایران و جهان اسلام بسیار سیاه و ننگین است.

وی با اشاره به خباثت‌های آمریکا علیه ملّت ایران گفت: اگر کسی دست آمریکا را در حمله صدام به ایران نبیند، کودن سیاسی است. سه روز قبل از حمله، برژنسکی با صدام دیدار داشته است.

* مذاکره‌ای می‌خواهیم که خروجی‌اش لغو همه تحریم‌ها باشد

خاتمی، دزدی نفت ایران توسط آمریکا طی روزهای اخیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: این چهره آمریکاست؛ مردم به این دلیل مرگ بر آمریکا می‌گویند. به صراحت می‌گویم نفرت از آمریکا یعنی مصداق کفر به طاغوت و یعنی تبری که جزو واجبات دین است. بنابراین جای خرده گرفتن نیست که شعار مرگ بر آمریکا شعار مقدس ملّت ایران است.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: آمریکایی‌ها مدام برای مذاکره با ایران بی‌تابی می‌کنند. ما تصمیم خودمان را گرفته‌ایم. شما مردد هستید. ملت ایران و مسئولان ایران تصمیم‌شان را گرفته‌اند؛ مذاکره‌ای می‌خواهند که خروجی آن لغو همه تحریم‌ها باشد. برجام را شما بهم زده‌اید. مذاکره فرسایشی را ایران اسلامی نمی‌پذیرد.

وی ادامه داد: شنیدنی است برخی کشورهای شریک جرم آمریکا که در پیمان‌شکنی آمریکا نازک‌تر از گل نگفته اند مدام با زبان تهدید می‌گویند ایران باید مجدداً این کار را بکند و آن کار را نکند. شما چکاره‌اید که اینطور دستور می‌دهید؟ دوران این حرف‌ها گذشته است و نخ نما شده است. زبان تهدید، زبان سخن گفتن با ملّت ایران نیست.

خاتمی تصریح کرد: ما در مذاکره هیچ سردرگم نیستیم و ابهامی نداریم، آنکه شکسته پیمانش را باید جبران کند.

*قابل تحمل نیست خوب همسایه‌داری کنیم امّا ناجوانمردی ببینیم

خطیب جمعه تهران در ادامه گفت: در رابطه با همسایگان می‌گوییم حُسن‌الجوار، یعنی خوب همسایگی کردن یک ارزش در مکتب ما است. خوب همسایه‌داری کردیم امّا «چه خوش بی مهربانی هر دو سر بی». اینکه مدام خوب همسایه‌داری کنیم امّا مدام ناجوانمردی ببینیم قابل تحمل نیست. نصیحت می‌کنم برخی کشورهای همسایه را که شما همسایه قدرتمندی دارید که ارتش و سپاهش اولین قدرت نظامی در منطقه هستند. با این همسایه خوب و مقتدر، برادرانه رفتار کنید، اگر نکنید دودش به چشم خودتان می‌رود.

خاتمی با بیان اینکه برخی کشورهای همسایه روابط خود را با رژیم جلّاد صهیونیستی که دشمن اسلام و مسلمین است، عادی کرده اند، گفت: بدانید که با طناب پوسیده رژیم صهیونیسی به ته چاه خواهید رفت و نابود خواهید شد.

خاتمی با بیان اینکه برخی کشورهای همسایه روابط خود را با رژیم جلّاد صهیونیستی که دشمن اسلام و مسلمین است، عادی کرده اند، گفت: بدانید که با طناب پوسیده رژیم صهیونیسی به ته چاه خواهید رفت و نابود خواهید شد.

* اقدام اخیر سپاه، حرکت تحقیر آمریکا بود

خطیب جمعه تهران با اشاره به ضربه نیروی دریایی سپاه پاسداران به ارتش آمریکا در دزدی نفت ایران در دریای عمان گفت: این حرکت، حرکت تحقیر آمریکا بود و نشان داد که آمریکا و ارتش آمریکا در خانه عنکبوتی نشسته‌اند.

خاتمی با اشاره به شکار پهپاد متجاوز آمریکایی، حمله به عین‌الاسد و مقابله نیروی دریایی سپاه با ارتش تروریستی آمریکا، گفت: اگر این تعبیر را بکنم که صدای شکسته شدن استخوان‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به گوش می‌رسد و در آینده نزدیک ان‌شاءالله ساقط شدن همیشگی این دو رژیم جلاد را شاهد خواهیم بود، گزافه نیست.

*آمریکا در پشت صحنه حوادث افغانستان

وی انفجارهای پیاپی در افغانستان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه حوادثی که در افغانستان می‌گذرد، بندبند وجود انسان را می‌لزراند، اظهار داشت: تردید نکنید خط، خط آمریکاست. اگرچه داعش این حملات را به عهده گرفته ولی داعش دست پروده آمریکاست. دولت آمریکا می‌خواهد به حاکمان افغانستان بگوید ما نباشیم ناامنی است؛ شما بودید که عروسی‌ها تبدیل به عزا شد و این همه آدم کشته شد. امنیت افغانستان را هدف گرفته‌اند و نمی‌خواهند دولتی فراگیر که همه اقوام در آن باشند شکل بگیرد. حاکمان افانستان دیر بجنبند، باخته‌اند، باید به سرعت با این جلادها برخورد کنند.

خاتمی در ادامه خطبه دوم نمازجمعه تهران با بیان اینکه حریم مرجعیت حریم بایسته است، مرجعیت را یک سرمایه دانست و گفت: عراق را مرجعیت از چنگ انگلیس نجات داد، ایران اسلامی را مرجعیت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی نجات داد. این سرمایه سرمایه نفیس و پاس‌گذاشتنی است. حریم همه مراجع باید دانسته شود، بخصوص شیخ المراجع، آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، شخصیتی که همگام با انقلاب در تدوین قانون اساسی در مجلس خبرگان بود، در شورای نگهبان دبیر بوده و خاندان ایشان خاندان مبارزه با طاغوت‌اند.

* دولت سرعتش را برای حل مشکلات معیشتی بیشتر کند

وی با تشکر از حضور میدانی مسئولان گفت: رئیس‌محترم جمهور هر هفته یک سفر به مناطق دور و نزدیک دارد و گره‌کشایی می‌کند و در حادثه بنزین وارد وسط میدان شد. همچنین رئیس محترم قوه قضائیه مسافرت‌های استانی دارد و به امور زندانیان رسیدگی می‌کند. مجلس شورای اسلامی نیز قانون حمایت از جوانی جمعیت را تصویب کرد که قانون بسیار خوبی بود. این گام‌ها گام‌های ستودنی است.

خاتمی با بیان اینکه من از زبان شما مردم از حضور میدانی مسئولان صمیمانه تشکر می‌کنم، تصریح کرد: با این حال یک تقاضا از مسئولان داریم و آن این است که مردم از این گرانی‌های افسارگسیخته و لحظه به لحظه، بینی‌ و بین‌الله در رنج هستند، به داد برسید. دغدغه دارید، می‌دانم. می‌دانیم مشکلات چندساله، یکشبه حل نمی‌شود ولی تقاضا می‌کنم سرعت حرکتتان را بیشتر کنید تا این مردم خوب بیشتر از این در رنج نباشند.

لینک کوتاه : https://mobin24.ir/?p=2279

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.