ترویج چند همسری یا ترویج نفرت از دین؟
۱۰ دی ۱۳۹۸ \\ کلی, مقالات \\ بدون دیدگاه

 مرتضی بابایی در یادداشتی نوشت:

چه افرادی پشت این ماجرا هستند

در چند روز اخیر فیلمی با این مضمون منتشر شده که فردی همزمان چهار همسر در اختیار دارد و همسران او نیز با لحنی عجیب تر و با نوع نگرشی عرفانی خود را خوشبخت قلمداد  می کنند.

مرد با آب و تابی خاص در مدح و فواید چند همسری سخنرانی می کند همراه با شوری خاص

و همسر(ان) او نیز از این می گویند که خیلی خوب است خواهرانی جدید پیدا کرده ایم که میتوانند در تربیت و رسیدگی به فرزندان مان به ما کمک کنند.

مرد خود را نویسنده و فرهیخته معرفی می کند که بیست جلد کتاب نیز به چاپ رسانده است.

حال باید گفت کتاب های ایشان نیز باید خواندنی باشد حتما.

 همسران خود را (همتا) خطاب می کند و می گوید (هوو)  را مردم می گویند

چهار همسر از چهار نقطه مختلف کشور که نشان از آشنایی ایشان  با چهار فصل بودن کشور عزیزمان دارد.

حال این مسئله را نمیشود کتمان کرد چرا این نوع تفکر در جامعه ما وجود دارد و اصلا  چرا زنان ما به این معقوله تن می دهند.

 موضوع اصلی این است به چه منظور این مسئله را در جامعه اینطور تبلیغ میکنند؟ این  افراد چه سودی از این تبلیغات سو می برند همه میدانند فقه شیعه فقهی پویا و بروز است چطور ممکن است در قرن ۲۱ میلادی و ۱۴ شمسی چنین مسائلی گفته شود و مردم جبهه نگیرند مخصوصا در دورانی که میزان خیانت در زندگی های زناشویی آنقدر زیاد شده که همگان چشمی ترسیده دارند اینکه این اتفاق عجیب رخ دهد موضوع بحث نیست موضوع این است که با تبلیغ این اعمال مردم بیش از پیش تمام تقصیر ها را به گردن اسلام میاندازند

حال اگر باورش سخت است این را در جمعی بی طرف از توده ای از مردم بپرسند و بازخورد آن را انعکاس دهند

در کشوری که میزان طلاق آ ن بیش از میزان نکاح آن است چطور می شود چیزی را تبلیغ نمود که در مخیله ی اکثریت مردم آن نمی گنجد

اینکه دوران حرمسرا تمام شده یا نه  مشخص نیست اما اینکه تمایلات شخصی بر فقه و شرع ما همچنان حکم فرماست شکی نیست.

همه میدانند امیر المونین تا پیش از شهادت حضرت زهرا(س) قصد ازدواج مجدد ننمودند.

همه خوب میدانند که دوران پیامبر(ص) با دوران فعلی ما بسیار متفاوت است همانگونه که خود ایشان فرمودند پیش از هر کاری تفکر سبب آن می شود که شخص هلاک نگردد که این را ما امروزه به مانند ستاره سهیل می یابیم.

در قوانین ما نیز  به صورت مختصر به این مورد اشاره شده است که اگر  زوج بدون رضایت همسر اول خود تجدید فراش نمود زوجه می تواند از باب عسر و حرج تقاضای طلاق را به دادگاه تقدیم نماید(به شرط نبود موارد مصرح در قانون از جمله ناشزگی زوجه)

شوهر از شخصی روحانی با افتخار نام برد که فلانی چند همسر داشته که تا چندین سال فرزندان ایشان با یکدیگربه خوشی زندگی می کردند اما ای کاش نظر چند فقیه و روحانی دیگرا را در این موضوع جویا می شد.

ما به سخنان یکی از فقهای مشهور و امام صادق (ع) در این باره رجوع میکنیم

آیت الله موسوی بجنوردی(از شاگردان ممتاز امام خمینی ره ):

 تعدد زوجات در صدر اسلام برای مسائل شهوت رانی نبوده است، بلکه تماما ازدواج های سیاسی بوده است و از هر قبیله ای یک همسر اختیار می کردند آن هم بخاطر حمایت آن قبیله از ایشان. چون در عرب رسم است که هر کس از قبیله شان همسر بگیرد از او حمایت می کنند. اگر پیامبر(ص) این کار را نمی کرد همان اول شهید می شد. پیامبر برای حفظ جانش از ۹ قبیله زن گرفت.

اما تنها همسری که پیامبر نامش را به زبان می آورد و اشک می ریخت، حضرت خدیجه (س) بود. حضرت خدیجه ۸۰ هزار شتر برای حمل کالا داشت و تمام تجارت شبه جزیره عرب را حضرت خدیجه انجام می داد. ایشان تمام اموالشان را در راه اسلام دادند و وقتی فوت کردند، کفن نداشتند. این را بدانید که اگر اموال حضرت خدیجه نبود، اسلام شکل نمی گرفت. بنده به صراحت به شما بگویم که اسلام بر پایه شمشیر حضرت علی (ع) و اموال حضرت خدیجه (س) بنا شد.

امام صادق (ع) نیز  فرموده اند:مردی که همسر نخست خود را با اختیار کردن زنی دیگر اذیت نماید آن مردم گناهکار است.

وقتی تا به این حد فقه و شریعت ما واحد بودن عاشق و معشوق را مهم دانسته چطور می شود چنین چیزی را با جلوه های ویژه ی سینمایی تبلیغ نمود که سبب آن شود در ذهن مردم این مسئله خطور کند این چه دینی است که خیانت را برای مردان مبارک اما برای زنان ممنوع میداند؟

میشود به طور کامل حس کرد جریانی مخرب علیه مقدسات و دین اسلام توسط برخی افراد داغ تر از آش در حال شکل گیری است که باید خنثی شود والا طوفانی از نفرت در راه است چه بخواهیم باور کنیم چه بخواهیم باور نکنیم

درباره Fateme Haghiri

دیدگاه های این مطلب
شما هم نظرتان را درج کنید.